Jura Šperl (ex Citron, ex Lament, ex Ingot, ex Accept revival, dnes Limetall a Ingott) posílá hudební pozvánku na akci kapely ingott.

Přátelé, právě vychází CD Commando ve formě digipacku, které obsahuje 13 veselých i vážných songů v našem už tradičním poctivém hard'n'heavy pojetí. Novinka bude sice umístěna i na spotify, ale pokud chcete podpořit přímo kapelu, objednávejte na www.ingott.cz. Díky za přízeň!

INGOTT baner 300x300 03

S novou deskou Commando, která vyjde 4.11., kapela dělala promo fotky a je v polovině práce na novém klipu na titulní song. Fotil Dan Camera a natáčel David Beránek.

Natáčí se na titulní song Commando z nové desky a bude zveřejněn souběžně s jejím vydáním 4.11. Režie i kamery se ujal věhlasný David Beránek (produkce Labradorfilm), který za účelem zachycení správné "nálady" vybral prostory staré opuštěné továrny. Průběžně s natáčením vznikaly i nové promo fotky, pod taktovkou Daniela Camery, známého například ze spolupráce s kapelami Traktor nebo Kabát.

IMG 9888

4/11/2022 vychází nové CD Ingott s názvem Commando. V rámci nového CD pro vás chystáme i zcela nový "merch" a myslíme, že se máte na co těšit. Vás Ingott

Práce ve studiu na novém materiálu jsou ve finále a tak přišel čas představit první dvě věci, které jsme pro fajnšmekry vydali na SP a zároveň umístili na youtube (viz níže). Singl pokřtil náš kamarád Martin Kapek (Traktor) a dojemně a s humorem sobě vlastním popřál kapele komerční úspěch a věrné fanoušky. Právě těm je věnován klasický metalový song Commando s jasným poselstvím v textu. Druhá věc, hardrocková Skákavá panenka, má optimistický vzkaz v refrénu, že i když "někdy je šlamastyka, z boje se neutíká".

DSCN6242

Commando: ZDE
Skákavá panenka: ZDE

Právě byl dokončen klip k songu Havran, který už tento víkend pověsíme na youtube. Režie a střihu se ujal slovutný David Beránek, mající na pažbě zářezy celé naší špičky i řady zahraničních interpretů. Natáčelo se v ateliéru malíře Petra Godothor Vašíčka. Foto z Jurovy pracovny: před Davidem je miska s čokoládovými bonbóny, před Jurou sklenka bílého.

David Beránek a Jura

Lépe načasovat už to opravdu ani nešlo. Dostali jsme nádherný dárek přímo pod stromek v podobě kulatých 100 000 shlédnutí na youtube klipu Reje pekel. I v tak nejisté době je to pro nás natolik motivující, že zde co nejdříve umístíme další pohyblivé obrázky, tentokrát to bude klip na song Havran.
Přejeme vám všem klidné a pohodové vánoce.

 

Ani největší pesimista nemohl tušit, že se to všechno zasekne na tak dlouho. Zdá se, že se ledy hnuly a přestože k ideálu má stav věcí fakt daleko, vyhlížíme každou novou zprávu s nadějí, že akcí bude přibývat. Tak snad už vše půjde jen k lepšímu.
Sledujte tento náš web a FB, aby Vám neutekly čerstvé informace, protože se vše řeší doslova "za pochodu". Těšíme se na všechny naše fans, jen doufáme, že se v těch rouškách navzájem poznáme.
Takže - vítejte v nové době!

Na letním fotbalovém turnaji v Křižanovicích tým Commando Ingott, kromě řady sportovních úspěchů, zabodoval i v oblasti módy. Naše dresy budily u soupeřů respekt a také v ochozech se na ně pěla jen samá chvála. Vystihla to paní správcová areálu, která prohlásila: "Chodím tu už skoro půl století, ale tak pěkné dresy jsem ještě neprala".

A tak přišel nápad zhotovit identické profesionální dresy i pro naše fanoušky. Jsou vyrobeny z "nejkvalitnějších materiálů, jimž je charakteristická jemnost, lehkost a prodyšnost" a hrají v nich manšafty např. ve Skandinávii nebo i za Velkou louží, jak uvádí sama firma. A pozor - můžete si objednat na záda vlastní číslo (max. dvouciferné) a pod číslo i své jméno nebo přezdívku!

128835167 661033481245880 2157656811374099926 n
U velikostí uvádíme pro lepší orientaci šířku dresu v cm: S = 49, M = 52, L = 55, XL = 60,5, XXL = 66 a XXXL = 71,5 cm.

Cena dresu je 830 Kč. Objednávky pište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do neděle 6. 12.

 

O uplynulém víkendu proběhla v Křižanovicích avizovaná dvoudenní akce bigbít / fotbal a zatímco v sobotu bojovali hlavně diváci s nepřízní počasí (vichr a déšť), kterým se za jejich vytrvalost mírou vrchovatou odvděčili Šašci v manéži, Ingott, ale hlavně nestárnoucí virtuózové Progres 2 svým dechberoucím vystoupením, v neděli to byl lítý boj aktérů na zeleném pažitu. Progres 2 ve své nejslavnější sestavě (Váně, Kluka, Dragoun, Morávek a Pelc) posadili laťku kvality pro případné další ročníky opravdu hodně vysoko a vypadalo to, že se snad nikomu po jejich gradujícím výkonu ani nechce jít domů. Ztichlou noční krajinou se nesl jen doznívající rif démonické písně Planeta Hieronyma Bosche II a mnohým při tom běhal mráz po zádech. Commando Ingott ten neskutečný koncert umocněný výborným zvukem (mistr zvuku byl Karel Vodička) řešil až do kuropění, ale pak už nebyl na nic čas a po nezbytné nedělní ranní návštěvě kostela, kávě, štamprli a ošetření zkrvaveného playera Balíka (v nouzi pomocí raritního obvazu z roku 1977) se celá parta znovu přesídlila z Bučovic do Křižanovic. 

Bigbeat Open Air 01
zleva: Miro Šmajda, David Klement, Jura Potáč, Milan Staněk, Milan Marek jr., Milan Marek, Pavel Balihar, Petr Hrubý, Jura Šperl a Radek Kotyza
ležící: Vlastík Závadský

Fakt, že se bude dít něco mimořádného naznačovala hustota známých osobností přepočtena na m2. Vše s humorem svým vlastním moderoval známý Martin Kudla Kudlička (rádio Beat) a svoje úlovky ve formě rozhovorů střádal pilný legendární Jirka Basta (rádio Hey). Charizmatický Jarek Albert Kronek (Alband, ex Kern) rozdával úsměvy na všechny strany a stál na tribuně po boku rockera Fanyho Michalíka (Limetall, ex Citron), takže se dá bez nadsázky říct, že se dva lídři sešli na jednom pódiu, aby fandili, mimo jiné, i dalšímu zpěvákovi Miro Šmajdovi (Walda Gang, Terrapie). Jirka Remo (Jerem.I, ex Titanic) měl původně podle scénáře seskočit s padákem přímo na plochu, ale nevzali ho do letadla a tak dorazil autem, podobně přijel autem i Luboš Javůrek (Bokomara), ale se šoférem, prý proto, aby mohl řádně degustovat. Parádní rozruch způsobil legendární Vlasta Redl, který hned po vítězném turnaji zavítal do šatny Commanda Ingott a jako jediný tak viděl celý tým v adamově rouše a taky to náležitě ocenil a poté i oslavil dobře vychlazenou vodkou. 

Turnaj probíhal na vysoké sportovní úrovni a nebyla nouze o kvalitní fotbalové momenty, které pohříchu tolik chybí například naší první lize a nebojme se říct i reprezentaci. Zajímavým se třeba ukázal okamžik z třetí minuty zápasu Commanda Ingott versus Zdeza Team, kdy docílil nejrychlejšího gólu brilantní střelou levou nohou do pravého horního rohu Poty, přičemž se o zápis do listiny střelců přihlásil rovněž Dave, který údajně jeho střelu tečoval svým přirozením. Po přezkoumání rozhodčím, zda míč nezanechal na uvedeném místě otisk (nezanechal), byl gól s definitivní platností přisouzen Potymu. Delegát později v zápise o utkání doporučil propříště nasadit video asistenta rozhodčího (VAR). 

Že šlo o hodně dokazuje "mortalita" - celkem 12 zraněných z 34 (!) hráčů, takže to trochu neblaze připomíná pověstný "mlýnek na maso" u Verdunu. Někteří další pak padli po nerovném boji s hektolitry etylalkoholu. Čest jejich památce! 

Nezbývá než poděkovat všem, co přišli, především známým osobnostem, protože jejich čas je o letních víkendech víc než vzácný. A taky Josefovi Nejedlému, řediteli likérky Fruko-Schulz, jejichž výrobky, např. pověstný "rum s plachetnicí", po ty dva dny tekly doslova proudem. 

Náš tým Commando Ingott na fotbalovém turnaji získal:

1) celkové vítězství

2) vítěz turnaje v penaltách

3) nejlepší střelec turnaje (Miro Šmajda) - 4 góly

4) nejrychleji vstřelený gól (Poty Potáč) - 3. minuta utkání

5) nejrychleji zraněný hráč (Jura Šperl) - natržení (reptura) levého i pravého stehenního svalu v osmé vteřině pobytu na hrací ploše 

Sestava Commando Ingott: 

1. Vlastík "The Wall" Závadský (gólman, neprůstřelná spolehlivá zeď, dirigent a kapitán mužstva)

6. Milan "Cukr" Staněk (pracovitý perspektivní obránce)

7. Milan Marek jr. (záložník s tahem na bránu a dynamitem v nohách)

8. Pavel "Balík "Balihar (česko-švýcarská ceněná posila s posunutým prahem bolesti)

9. Radek "Kotrč" Kotyza (špílmachr, svého času fotbalista s nejdelšími dredy v ČR)

10. David "Dave" Klement (dravý hrotový útočník s nezlomnou vůlí po vítězství)

11. Petr "Maldini" Hrubý (opora, pevný pilíř obrany, hráč s přehledem a rozvahou)

12. Jura "Poty" Potáč (dříč, obětavý obounohý player)

13. Milan Marek st. (známý zkušený fotbalový stratég)

27. Miro "Bomber" Šmajda (rozený kanonýr, slovenská posila z Prahy)

68. Jura "Portugal" Šperl (kreativita a důraz v záloze, dříve zvaný Gullit)

Chystáme zajímavou dvoudenní akci v Křižanovicích (mezi Slavkovem u Brna a Bučovicemi), na které se objeví řada známých osobností. Vše je v jednání, novinky k této události budeme pravidelně zveřejňovat na tomto našem webu.

INGOTT letak A6 Krizanovice 07 2020

Tisková zpráva rádia:

Song "Bílý muž má černý den" metalové kapely Ingott z CD "Na cestě do nebe stavil jsem se v pekle" (vítěz ankety Album roku 2019 časopisu Spark) byl nasazen ve vysoké rotaci denního play listu vysílání Rádia Fajn Rock Music - www.fajnrockradio.cz

Klikni na ZDE a poslouchej tu parádní muziku od 70. let po současnost, od kvalitního rock-popu přes punk po hard rock a metal. 

V nejbližších dnech nás tu můžete slyšet takto:
- 5.7. v průběhu 07mé
- 6.7. v průběhu 10té
- 7.7. v průběhu 13té
- 8.7. v průběhu 16té
- 9.7 v průběhu 19té hodiny vysílání atd.

RÁDIO FRM net adresa 1200x1200 2015

Všem našim fanouškům dáváme na vědomí, že náš bubeník a kamarád David Klement ukončil zdárně a ve velkém stylu Konzervatoř Jaroslava Ježka na výbornou ze všech předmětů (jedna dvojka se toleruje)! Dave, jsi hvězda! Zbytek kapely samozřejmě gratuluje a už se nemůže dočkat případné mohutné oslavy.

Přátelé,
může být, že i v časech opravdu nejistých a zlých přijde, poněkud nečekaně, dobrá povzbuzující zpráva. A tak se stalo, že naše CD "Na cestě do nebe stavil jsem se v pekle" zvítězilo (!) v anketě Album roku 2019, kterou vyhlašuje renomovaný rockový časopis Spark.

S velikou pokorou za to děkujeme všem fanouškům!
Váš Ingott

Přátelé, naše CD "Na cestě do nebe stavil jsem se v pekle" bylo zařazeno redakcí renomovaného časopisu Spark do soutěže Deska roku 2019. Pokud nás chcete podpořit, hlasujte zde
Pozor - uzávěrka soutěže je již dnes, tedy 16. 3. o půlnoci!

Bohužel vhledem k rozhodnutí bezpečnostní rady státu a vlády ČR, bylo vydáno bezpečnostní opatření proti šířícímu se korona viru zrušením všech kulturních akcí nad 100 diváků. Toto opatření musíme respektovat a proto jsme nuceni přeložit planovaný sobotni koncert v KD Vltava v Českych Budějivicich 14.3.2020. Zakoupené vstupenky jsou normálně v platnosti a o náhradním termínu Vás budeme dle situace informovat.

Omlouváme se za komplikace, ale tohle rozhodnutí nemůžeme ovlivnit. Zároveň děkujeme všem kamarádům a sponzorům za pomoc a energii při přípravách na této bohužel již zrušené akci.

78529461 2794288077258870 7482222175143854080 o

INGOTT odstartují už tuto sobotu koncertní sezonu v pražském Kobra Baru, kde se na jednom pódiu sejdou s českobudějovickými MENHIR, aby se pak v této sestavě představili i fanouškům v Ostravě a Českých Budějovicích. Skupina pro letošní rok slíbila plno novinek – vylepšenou show, upravený setlist, nové klipy, ale především přípravu nového alba, které by ráda představila hned po silvestru. O veškerém aktuálním dění jsme prohodili pár slov s člověkem nejpovolanějším – kapelníkem, skladatelem a textařem JUROU ŠPERLEM.

více na ZDE

ingott rozhovor04

Na vlastní žádost přijala naše organizace týpka jménem Eduard, který se díky své dobrácké povaze a stále pozitivní náladě okamžitě stal oblíbeným společníkem. Dle vlastních slov "jede na plný plyn" a tak se všichni těšíme, že se mu hned tak nevybijí baterky.

Ingott Eda foto

A co na to říká náš nový člen? To najdete v následujícím videu :-)

V rámci společného HARD &HEAVY TOUR s kapelou MENHIR zavítáme i do Prahy do KOBRABARu. Těšíme se na vás!

MenhirIngott pos A2 KobraBar 220220

 

V rámci několika společných koncertů s kapelou MENHIR zavítá INGOTT rovněž do ostravského klubu Barrák a také do Prahy do KOBRABARu. Vstupenky na tento pravý metalový mejdan můžete koupit na místě i v předprodeji (viz plakát). Moc se těšíme!

MenhirIngott pos A2 KobraBar 220220     83445398 824743507949833 4259304331410407424 o

 

 

INGOTT

- ortodoxní hard and heavy
- ostrý sound a energie
- pevné kytarové rify a úderná rytmika
- klasické metalové harmonie
- melodické vokální linky
- nápadité slogany
- neotřelé výhradně české texty
- okázalá image a pravá metalová show

 

Rychlý kontakt

Jura Šperl
tel.: 605 106 959
email: ingott@volny.cz