...na počátku bylo slovo a to slovo bylo metal...

Uprostřed letní festivalové sezony dochází k turbulentním změnám v sestavě INGOTT, kdy za emotivních okolností kapelu opouští Martin Maco Szczur a na pozici kytaristy se přesunuje z basové pozice Jura Poty Potáč, kterému větší počet strun nečiní žádné potíže, právě naopak, ve své podstatě je totiž brilantním kytaristou. Maco ovšem zůstává emeritním členem a pokud dovolí jeho zdraví, bude skupina příležitostně na vybraných koncertech hrát se třemi kytarami.

O tom, jaký to má "tah na bránu", a jak hustě zní navrstvené rify, se mohli všichni přesvědčit minulý víkend na skvělém festivalu Chvalkovský rokáč.
Novým basistou se stává ostřílený rockový veterán Aleš Alda Venglář, který zároveň posílí svým barytonem vokální linku, a aby toho nebylo málo, dochází ke změně taky u bicí soupravy. Zkušeného Davida Klementa, který se nadále bude naplno věnovat kapele Miro Šmajda & Terrapie, střídá charismatický talent s nebývalou hudební intuicí Vojta Sedlák.
Vše budeme dále komentovat na našem fb i webu, ale už teď se dá říct, že popsané změny dodaly souboru novou energii a je jisté, že stávající sestava je zárukou nejen hudební kvality, ale i upgradem v už tak pověstné koncertní show. Pro příznivce a fanoušky bude ale zřejmě nejpodstatnější informace, že INGOTT už začal v popsané sestavě pracovat na nových věcech a rozhodně nehodlá uhýbat ze svého ryzího stylu!