Ingott - sestava

jura

MODRÝ PORTUGAL
(vl. jm. Jiří Šperl)

V porodní knize evidován v časných ranních hodinách 21. 5., ale možná se měl původně narodit o fous dříve, nakonec poté, co jeho otec konečně sehnal do auta směřujícího do porodnice benzín, osudově zrozen až ve znamení Blížence. "Poctivý synek z Darkova, slivovicový gurmán a hokejista s nejtenšíma nohama na světě", jak o něm svého času psal bulvár, zapřísáhlý odpůrce ideologie komančů, sportovní nadšenec a nepoučitelný vlastenec, vyznavač klasické literatury, metalový požitkář a několikanásobný pokořitel deseti piv bez chcaní. Uchu mu lahodí zvuk karambolů kulečníkových koulí a lamp Marshallu JCM 800. Klasika potvrzuje výběrem kytar: Gibson Flying a Gibson Explorer.

maco

MACO
(vl. jm. Martin Szczur)

Temné karvinské slunce poprvé spatřil 28.5. ve druhé půlce minulého století a natolik mu učarovalo, že si to hned zamlada zamířil na šachtu, aby posiloval republiku vyrubanými tunami černého zlata, avšak nepřestal přitom myslet na svůj sen, který spočíval v jeho přesunu z dolů na koncertní pódia. Proto si jako své vzory vybral Scorpions, Gotthard, Axel Rudi Pella nebo Garyho Moora. Na jeho realizaci pracuje tvrdě vždy v pauzách při sledování TV. Vydanou energii doplňuje pokud možno ve variantě vepřo-knedlo-zelo-rum. Kravál způsobuje poctivě lampama svého Marshall stacku a struny natahuje na Gibson Explorer a Epiphone Explorer.

basa

POTY
(vl. jm. Jiří Potáč)

Pozitivní a skromný Valach z Valmezu určitě tušil, co se chystá, proto se narodil právě včas (12. 10. 1989), stihnul si vychutnat Sametovou revoluci a na svobodné vlně se rozjel životem za svou osudovou touhou - muzikou. Proplul tunou kapel, získal přehled a již jako rutinovaný hráč zakotvil v Ingottu, aby tady přitvrdil muziku. O jeho hudební všestrannosti svědčí například i pozice kytaristy a zpěváka v rockovém Kanonu, bluesovém Blues Street Bandu a dokonale věrný vokální výkon v roli Davida Coverdala ve Whitesnake Tribute Bandu. Ostatně výčet hudebních vzorů a jejich vliv na jeho formování hovoří za vše: AC/DC, Accept, Black Sabbath, Deep Purple, Judas Priest, Led Zeppelin, Queen, Brian May, Ken Hensley, Mike Portnoy, Joe Satriani,... Mrazivě přesné a hutné tóny vyluzuje na legendárním Peavey - Mark III Bass 1978 (head + cabinet) pomocí ještě legendárnější Fender Precision Bass.

bubenik

DAVE
(vl. jm. David Klement)

S hudbou si rozumněl určitě už v matčině lůně, neboť se narodil (25. 4. 1995) do muzikantské rodiny a tak není divu, že začal hrát brzy, zpočátku na dechové nástroje (flétna, saxofón), později, nejspíš pod vlivem svého strýce, rockerům známého Pepy Cigánka, přechází na bicí a rozhoduje se ukončit slibně nastartovanou kariéru sportovního gymnasty. A dělá dobře, protože se už jako teenager objevuje v legendárním Citronu a jako dvacetiletý pak spolupracuje s kapelami Limetal nebo Stroy. Dobrovolně prý poslouchá skoro všechno, především své vzory (Dave Weckl, Virgil Donati, Thomas Lang, Matt Garstka, Ray Luzie) a musí poslouchat svého učitele na konzervatoři, kterým je Doxa z Arakainu. Energii si vybíjí na Yamaha Drums a Soultone Cymbals pomocí paliček Balbex Drumstick.

INGOTT

- ortodoxní hard and heavy
- ostrý sound a energie
- pevné kytarové rify a úderná rytmika
- klasické metalové harmonie
- melodické vokální linky
- nápadité slogany
- neotřelé výhradně české texty
- okázalá image a pravá metalová show

 

Rychlý kontakt

Jura Šperl
tel.: 605 106 959
email: ingott@volny.cz