O Ingotu a Ingottu s Martinem Szczurem

Kamarádi Ingott dokončují nové CD. Sedáme si s Martinem Szczurem, jedním z nejstarších „ingoťáků“ a povídáme si o historii kapely, o nahrávání nového CD a starých časech.

Martine, ty jsi vlastně zakládající člen Ingotu (později Ingottu), pamatuješ ještě kdy a za jakých podmínek Ingot vznikl a kdo tam s tebou byl?
Vznik Ingotu se datuje na rok 1987, přesněji už nepamatuju, seznámili jsme se v Darkově a dali se dohromady Jura Šperl (kytara,zpěv), Martin Szczur (kytara ), Josef Kolařík (bass), Josef Balázs (bicí), tak vlastně vznikl Ingot

S jakou hudbou jste začínali? Byly tam převzaté skladby, nebo jste šli cestou vlastních skladeb?
Šli jsme s vlastní tvorbou, muziku a texty dělal Jura, ale byly taky v repertoáru i převzaté skladby od Judas Priest, Krokus, Twisted Sisters aj., protože se hrály i zábavy a lidé vyžadovali i trochu té „západácké“ muziky.

Vy jste si vybrali jako styl heavy metal – styl, který bolševik dusil, proč právě heavy metal?
To ani nevím, prostě …měli jsme to v krvi, asi jsme byli rebelové od mala -)).

Že bude hrát heavy – byla to cesta pro všechny členy kapely, nebo to některý tlačil do jiného stylu? A kdy ses potkal s heavy metalem poprvé?
Byla to cesta pro všechny členy, nikdo nevybočoval žánrově z řady, byli jsme jedna rodina se vším všudy. Mne osobně tenhle styl tak nějak ovládl cca 5 – 6 třída na základní škole, což je 1979 – 80. Bylo to hlavně po poslechu Scorpions, dostaly se mi do rukou nahrávky Lovedrive a Animal Magnetism a byl jsem ztracen.

Více na www.rockpalace.cz

INGOTT

- ortodoxní hard and heavy
- ostrý sound a energie
- pevné kytarové rify a úderná rytmika
- klasické metalové harmonie
- melodické vokální linky
- nápadité slogany
- neotřelé výhradně české texty
- okázalá image a pravá metalová show

 

Rychlý kontakt

Jura Šperl
tel.: 605 106 959
email: ingott@volny.cz