Ingott - historie

Kořeny sahají až do roku 1987, kdy se v Karviné zformoval přímý předchůdce INGOT, původně ovšem mající v názvu jedno té. Nerovný a často zoufale marný boj s tehdejší vládnoucí strukturou (zákazy vystupovat) a hloupostí odpovědných úředníků, kterým neustále vadily texty, ale bohužel i rány osudu (tragické úmrtí baskytaristy) paradoxně INGOT posilují a vše vrcholí zdařilými nezbytnými koncertními přehrávkami, které potvrzují legitimitu kapely.

Zásadní mezník přišel na podzim 1990 s nástupem na povinnou vojenskou službu, který znamenal personální změny a s tím spojenou ztrátu nastoupeného směru. Na počátku nového století skupina vystupuje pouze sporadicky, pak ale nastává nečekaný zlom a po velmi vydařeném účinkování na festivalu "Karvinské rockové legendy" se na popud Miloše Dodo Doležala a přímluvu Romana Izzi Izaiáše parta původních rockových harcovníků znovu spojila.

Poté bylo vyslyšeno i přání věrných fanoušků a reinkarnovaná sestava po letech vydává CD Charon (2016) a startuje kariéru už pod novým upraveným názvem INGOTT. Ještě téhož roku je na podporu alba natočen oficiální klip k songu Možná jsem ztrácel čas. Někdy až nekriticky vřele přijaté první album směřuje kapelu k jiným ambicím a tak dochází k posílení na postech, které tvrdí muziku (basa a buben) a po přesunu sídla do jihomoravských Bučovic INGOTT znovu neúnavně nahrává, tentokráte sadu tří SP desek a následně vyprodukuje album Na cestě do nebe stavil jsem se v pekle, které obsahuje úctyhodných 15 skladeb (!) a vychází stylově, podobně jako předchozí CD, 1. 1. 2019 v čase 0:00 hod. V podstatě souběžně je umístěn na youtube další oficiální klip k písni Reje pekel.

Na sklonku roku 2019 jsou aktualizovány webové stránky, připraveno nové live provedení, doplněn světelný park, upravena scéna a tak nic nebrání, aby si vše užili i posluchači, protože INGOTT chce především bavit!!!

INGOTT

- ortodoxní hard and heavy
- ostrý sound a energie
- pevné kytarové rify a úderná rytmika
- klasické metalové harmonie
- melodické vokální linky
- nápadité slogany
- neotřelé výhradně české texty
- okázalá image a pravá metalová show

 

Rychlý kontakt

Jura Šperl
tel.: 605 106 959
email: ingott@volny.cz