Bigbeat Open Air / Prominent Ingott Cup 2020

O uplynulém víkendu proběhla v Křižanovicích avizovaná dvoudenní akce bigbít / fotbal a zatímco v sobotu bojovali hlavně diváci s nepřízní počasí (vichr a déšť), kterým se za jejich vytrvalost mírou vrchovatou odvděčili Šašci v manéži, Ingott, ale hlavně nestárnoucí virtuózové Progres 2 svým dechberoucím vystoupením, v neděli to byl lítý boj aktérů na zeleném pažitu. Progres 2 ve své nejslavnější sestavě (Váně, Kluka, Dragoun, Morávek a Pelc) posadili laťku kvality pro případné další ročníky opravdu hodně vysoko a vypadalo to, že se snad nikomu po jejich gradujícím výkonu ani nechce jít domů. Ztichlou noční krajinou se nesl jen doznívající rif démonické písně Planeta Hieronyma Bosche II a mnohým při tom běhal mráz po zádech. Commando Ingott ten neskutečný koncert umocněný výborným zvukem (mistr zvuku byl Karel Vodička) řešil až do kuropění, ale pak už nebyl na nic čas a po nezbytné nedělní ranní návštěvě kostela, kávě, štamprli a ošetření zkrvaveného playera Balíka (v nouzi pomocí raritního obvazu z roku 1977) se celá parta znovu přesídlila z Bučovic do Křižanovic. 

Bigbeat Open Air 01
zleva: Miro Šmajda, David Klement, Jura Potáč, Milan Staněk, Milan Marek jr., Milan Marek, Pavel Balihar, Petr Hrubý, Jura Šperl a Radek Kotyza
ležící: Vlastík Závadský

Fakt, že se bude dít něco mimořádného naznačovala hustota známých osobností přepočtena na m2. Vše s humorem svým vlastním moderoval známý Martin Kudla Kudlička (rádio Beat) a svoje úlovky ve formě rozhovorů střádal pilný legendární Jirka Basta (rádio Hey). Charizmatický Jarek Albert Kronek (Alband, ex Kern) rozdával úsměvy na všechny strany a stál na tribuně po boku rockera Fanyho Michalíka (Limetall, ex Citron), takže se dá bez nadsázky říct, že se dva lídři sešli na jednom pódiu, aby fandili, mimo jiné, i dalšímu zpěvákovi Miro Šmajdovi (Walda Gang, Terrapie). Jirka Remo (Jerem.I, ex Titanic) měl původně podle scénáře seskočit s padákem přímo na plochu, ale nevzali ho do letadla a tak dorazil autem, podobně přijel autem i Luboš Javůrek (Bokomara), ale se šoférem, prý proto, aby mohl řádně degustovat. Parádní rozruch způsobil legendární Vlasta Redl, který hned po vítězném turnaji zavítal do šatny Commanda Ingott a jako jediný tak viděl celý tým v adamově rouše a taky to náležitě ocenil a poté i oslavil dobře vychlazenou vodkou. 

Turnaj probíhal na vysoké sportovní úrovni a nebyla nouze o kvalitní fotbalové momenty, které pohříchu tolik chybí například naší první lize a nebojme se říct i reprezentaci. Zajímavým se třeba ukázal okamžik z třetí minuty zápasu Commanda Ingott versus Zdeza Team, kdy docílil nejrychlejšího gólu brilantní střelou levou nohou do pravého horního rohu Poty, přičemž se o zápis do listiny střelců přihlásil rovněž Dave, který údajně jeho střelu tečoval svým přirozením. Po přezkoumání rozhodčím, zda míč nezanechal na uvedeném místě otisk (nezanechal), byl gól s definitivní platností přisouzen Potymu. Delegát později v zápise o utkání doporučil propříště nasadit video asistenta rozhodčího (VAR). 

Že šlo o hodně dokazuje "mortalita" - celkem 12 zraněných z 34 (!) hráčů, takže to trochu neblaze připomíná pověstný "mlýnek na maso" u Verdunu. Někteří další pak padli po nerovném boji s hektolitry etylalkoholu. Čest jejich památce! 

Nezbývá než poděkovat všem, co přišli, především známým osobnostem, protože jejich čas je o letních víkendech víc než vzácný. A taky Josefovi Nejedlému, řediteli likérky Fruko-Schulz, jejichž výrobky, např. pověstný "rum s plachetnicí", po ty dva dny tekly doslova proudem. 

Náš tým Commando Ingott na fotbalovém turnaji získal:

1) celkové vítězství

2) vítěz turnaje v penaltách

3) nejlepší střelec turnaje (Miro Šmajda) - 4 góly

4) nejrychleji vstřelený gól (Poty Potáč) - 3. minuta utkání

5) nejrychleji zraněný hráč (Jura Šperl) - natržení (reptura) levého i pravého stehenního svalu v osmé vteřině pobytu na hrací ploše 

Sestava Commando Ingott: 

1. Vlastík "The Wall" Závadský (gólman, neprůstřelná spolehlivá zeď, dirigent a kapitán mužstva)

6. Milan "Cukr" Staněk (pracovitý perspektivní obránce)

7. Milan Marek jr. (záložník s tahem na bránu a dynamitem v nohách)

8. Pavel "Balík "Balihar (česko-švýcarská ceněná posila s posunutým prahem bolesti)

9. Radek "Kotrč" Kotyza (špílmachr, svého času fotbalista s nejdelšími dredy v ČR)

10. David "Dave" Klement (dravý hrotový útočník s nezlomnou vůlí po vítězství)

11. Petr "Maldini" Hrubý (opora, pevný pilíř obrany, hráč s přehledem a rozvahou)

12. Jura "Poty" Potáč (dříč, obětavý obounohý player)

13. Milan Marek st. (známý zkušený fotbalový stratég)

27. Miro "Bomber" Šmajda (rozený kanonýr, slovenská posila z Prahy)

68. Jura "Portugal" Šperl (kreativita a důraz v záloze, dříve zvaný Gullit)

INGOTT

- ortodoxní hard and heavy
- ostrý sound a energie
- pevné kytarové rify a úderná rytmika
- klasické metalové harmonie
- melodické vokální linky
- nápadité slogany
- neotřelé výhradně české texty
- okázalá image a pravá metalová show

 

Rychlý kontakt

Jura Šperl
tel.: 605 106 959
email: ingott@volny.cz